Kolejnych trzech zawodników zasila naszą drużynę

Mikołaj Gabor, Patryk Zych i Wojciech Pawłowski w Unii Janikowo

Przed startem nowej rundy kadrę naszej drużyny zasiliło trzech nowych zawodników. Do drużyny prowadzonej przez trenera Piotra Klepczarka dołączyli Mikołaj Gabor, Patryk Zych oraz Wojciech Pawłowski. Mikołaja, Patryka oraz Wojtka serdecznie witamy w naszym klubie i życzymy wielu sukcesów związanych z biało-niebieskimi barwami.

Mikołaj Gabor urodził się 11 września 1998 roku w Gdyni. Na boisku może występować na pozycji prawo lub lewo skrzydłowego. Swoje początki z piłką odnotował w młodzieżowych drużynach Arki Gdynia. Później reprezentował drugą drużynę tego klubu. Sezon 2017/18 spędził w drugoligowym wówczas Gryfie Wejherowo, gdzie na boisku pojawił się dwadzieścia sześć razy. Przez ten czas zdobył jedną bramkę. Następny sezon Mikołaj również spędził w II lidze, jednak w barwach Olimpii Grudziądz. Wziął udział w dwudziestu czterech ligowych meczach strzelając trzy bramki. Dodatkowo Mikołaj zagrał w dwóch meczach Pucharu Polski, gdzie rywalami Olimpii były drużyny Zagłębia Sosnowiec i Wisły Płock. Po sezonie spędzonym w Grudziądzu powrócił do Gryfa. Wówczas wystąpił w dziewiętnastu meczach w II lidze i jednym spotkaniu pucharowym. Co ciekawe, Mikołaj sezon 2020/21 ponownie spędził w Olimpii Grudziądz. Tym razem zagrał trzydzieści trzy mecze w II lidze zdobywając cztery bramki. Zagrał w jednym meczu pucharowym. Aktualny sezon Mikołaj rozpoczął z drugoligową drużyną GKS-u Bełchatów. W rundzie jesiennej obecnej kampanii rozegrał dziewięć meczów ligowych i jeden pucharowy.

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby i ludzie stoją

Drugim zawodnikiem, którego chcielibyśmy Państwu przedstawić jest Patryk Zych. Zawodnik ten na świat przyszedł 22 listopada 1998 roku w Gdańsku. Jest bocznym pomocnikiem. Karierę piłkarską rozpoczął w młodzieżowych drużynach Polonii Warszawa oraz Samarty Warszawa. Czas od początku sezonu 2017/18 do rundy jesiennej sezonu 2019/20 Patryk przeplatał występami w dwóch warszawskich drużynach. Najpierw w sezonie 2017/18 spędził na boisku blisko sześćset minut w trzecioligowym zespole Polonii. Następnie również w trzecioligowym Ursusie wiosną w sezonie 2018/19 na boisko wyszedł dwadzieścia cztery razy pięć bramek. Na rundę jesienną zdecydował się powrócić do drużyny Polonii. Kolejnym zespołem jakim reprezentował Patryk jest trzecioligowa Ząbkovia Ząbki, z której przeniósł się do pierwszoligowego Stomilu Olszyn. W drużynie z Olszyna zagrał w czternastu spotkaniach na poziomie I ligi zdobywając jedną bramkę. Patryk wystąpił także w jednym meczu pucharowym, w którym Stomil pokonał Sandecję Nowy Sącz 1:0.

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby i ludzie stoją

Trzecim zawodnikiem, który zasilił szeregi naszej drużyny jest Wojciech Pawłowski. Bramkarz ten urodził się 18 stycznia 1993 roku w Koszalinie, gdzie w drużynach juniorskich tamtejszego Bałtyku rozpoczął swoją piłkarską karierę. Następnym przystankiem tego zawodnika były młodzieżowe drużyny Lechii Gdańsk, z których oddelegowany został do rezerw tego klubu, które występowały wówczas w III lidze. Dobre statystyki w III lidze sprawiły, że bramkarz ten włączony został do pierwszej drużyny gdańskiej Lechii, w której to rozegrał szesnaście meczów na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce. Sezon 2012/13 oraz rundę jesienną sezonu 2013/14 Wojciech Pawłowski spędził we Włoszech. Najpierw był w kadrze Udinese Calcio, które występowało w włoskiej Serie A (najwyższy poziom rozgrywkowy we Włoszech), a później przeniósł się do US Latina Calcio. Po powrocie do Polski związał się ze Śląskiem Wrocław. W tej drużynie przeplatał występy pomiędzy pierwszym (Ekstraklasa), a drugi zespołem (III liga). Następnymi klubami jakie reprezentował nowy nabytek Unii są pierwszoligowe drużyny Bytovii Bytów oraz Rozwoju Katowice, w których odnotował w sumie siedemnaście występów na poziomie I ligi. Kolejne półtora sezonu bramkarz spędził w Górniku Zabrze, z którego przeniósł się do łódzkiego Widzewa. W sezonie 2019/20 bramkarz bardzo mocno przyczynił się do awansu swojej drużyny do I ligi, bowiem zagrał w sumie dwadzieścia siedem spotkań na poziomie II ligi spędzając na boisku blisko dwa i pół tysiąca minut. Dodatkowo zagrał w spotkaniach pucharowych przeciwko Śląskowi Wrocław i Legii Warszawa. W ostatnim sezonie Wojciech rozegrał trzy spotkania w pierwszej drużynie (jedno pucharowe, dwa ligowe) po czym został oddelegowany do drugiej drużyny Widzewa.

Zdjęcia: Unia Janikowo