Unia - Pogoń Nowe Skalmierzyce 4:0

Zwycięstwo na koniec ligowych zmagań w 2021 roku

W ostatnią sobotę podopieczni trenera Piotra Klepczarka pokonali na własnym obiekcie Pogoń Nowe Skalmierzyce aż 4:0. Wszystkie bramki janikowianie zdobyli w pierwszej części meczu. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się kapitan biało-niebieskich - Patryk Urbański, a po jednym trafieniu zanotowali Gracjan Goździk oraz Denzel Gomez. Zwycięstwo Unii i porażka Świtu Skolwin spowodowały, że nasza drużyna awansowała w tabeli o jedno miejsce i zimę spędzi na piątym miejscu w ligowej tabeli z dorobkiem trzydziestu dwóch punktów.

Wynik meczu już w piątej minucie otworzył Patryk Urbański. Po faulu na jednym z zawodników Unii sędzia podyktował rzut wolny. Do jego wykonania podszedł Gracjan Goździk, który dośrodkował piłkę w pole karne gości, gdzie piłkę głową uderzył właśnie kapitan Unii. W dwudziestej trzeciej minucie Unia podwyższyła swoje prowadzenie. Tym razem do asysty bramkę po podaniu Ernesta Hulisza dołożył Gracjan Goździk. Zawodnik ten podobnie jak strzelec dwóch bramek, czyli Patryk Urbański zasługuję na szczególne wyróżnienie. Oprócz bramki i asysty Gracjan był autorem dobrze wyglądających rajdów, po których były okazję na kolejne bramki i wyróżniającą się postacią w całym meczu. Wracając do opisu akcji bramkowych przenosimy się o niespełna pięć minut. To właśnie wtedy w polu karnym Pogoni faulowany był Przemysław Kędziora. Po tym zdarzeniu sędzia wskazał na jedenasty metr, a do wykonania rzutu karnego oddelegowany został Patryk Urbański, który pewnym strzałem pokonał bramkarza rywali i po raz drugi wpisał się na listę strzelców w tym spotkaniu. Wynik całego meczu w czterdziestej pierwszej minucie ustalił Denzel Gomez. Cała akcja rozpoczęła się od akcji rozpoczętej przez Przemysława Kędziore. Zawodnik ten popędził bokiem boiska i dograł piłkę w pole karne do wbiegającego Gracjana Goździka. Popularny "Goździu" oddał strzał, który obronił bramkarz gości, piłka jednak po jego obronie odbiła się i znalazła tuż pod nogami Denzela Gomeza, a ten prostym strzałem zdobył swoją trzecią bramkę w biało-niebieskich barwach. Co ciekawe, dwie z tych bramek zawodnik ten zdobył przeciwko właśnie Pogoni Nowe Skalmierzyce.

UNIA JANIKOWO - POGOŃ NOWE SKALMIERZYCE 4:0 (4:0)

5' 1:0 -Patryk Urbański (Gracjan Goździk)
23' 2:0 -Gracjan Goździk (Ernest Hulisz)
27' 3:0 -Patryk Urbański (rzut karny po faulu na Przemysławie Kędziorze)
41' 4:0 -Denzel Gomez

Skład Unii: 33. Gracjan Fabiszewski - 21. Dominik Kowalski, 19. Patryk Urbański, 14. Maciej Mysiak, 18. Adrian Beta (80' 2. Jakub Losik) - 16. Mateusz Roszak, 23. Ernest Hulisz - 30. Denzel Gomez, 10. Gracjan Goździk (88' 24. Łukasz Zagdański), 15. Adam Kujawski (89' 22. Eryk Marszał) - 7.Przemysław Kędziora