Zawisza Bydgoszcz - Unia 1:2

Zwycięstwo na koniec rundy jesiennej

Wczoraj, tj. 13 listopada bieżącego roku zawodnicy Unii odnieśli dziewiąte zwycięstwo w obecnym sezonie III ligi gr. 2. Podopieczni trenera Piotra Klepczarka choć pierwsi stracili bramkę potrafili odrobić straty i zdobyć trafienie na 2:1, co spowodowało, że komplet trzech punktów powędrował na konto janikowian. Na listę strzelców w tym spotkaniu wpisali się Przemysław Kędziora oraz Gracjan Goździk. Co ciekawe obaj zawodnicy mają w obecnym sezonie po siedem trafień. W całej klasyfikacji strzelców zajmują czwarte miejsce. Dla gospodarzy jedyne trafienie we wczorajszym meczu odnotował Korneliusz Sochań. Rundę jesienną Unia zakończyła na szóstym miejscu w tabeli z dorobkiem dwudziestu dziewięciu punktów. Tyle samo oczek gromadzi piąty Świt Skolwin. Do czwartego Sokoła Kleczew obie drużyny tracą pięć punktów.

Pierwsze zagrożenie pod bramką stworzyli gospodarze. W dziesiątej minucie bokiem boiska popędził Kamil Żylski, który oddał strzał. Ten jednak nie zaskoczył Gracjana Fabiszewskiego, który odnotował pierwszą interwencję we wczorajszym spotkaniu. W dziesiątej minucie się nie udało, ale w trzydziestej trzeciej już tak. Piłka znalazła się na około trzydziestym piątym metrze od bramki Unii. To właśnie z tej odległości strzał oddał Korneliusz Sochań. Piłka po jego uderzeniu najpierw odbiła się od poprzeczki, a później wpadła do bramki strzeżonej przez bramkarza naszej drużyny. Stuprocentową okazję do wyrównania miał na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy Jakub Losik. Po stałym fragmencie gry i zamieszaniu pod bramką Zawiszy zawodnik ten oddał strzał z około pięciu metrów, ale znakomitą interwencją popisał się wówczas bramkarz niebiesko-czarnych. W pierwszej połowie bramek już nie zobaczyliśmy. W drugiej odsłonie meczu strzelali już tylko zawodnicy Unii. Najpierw w pięćdziesiątej pierwszej minucie po podaniu od Gracjana Goździka do wyrównania doprowadził Przemysław Kędziora. Osiem minut później dobry strzał Gracjana Goździka ponownie obronił bramkarz Zawiszy. Można rzec "co się odwlecze to nie uciecze" ponieważ w sześćdziesiątej ósmej minucie piłkę do Gracjana Goździka podał Przemysław Kędziora i to właśnie Goździk wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Okazję do kolejnych trafień były. Dowodem na to może być strzał Przemysława Kędziory obok słupka bramki gospodarzy lub zmarnowana sytuacja "sam na sam" właśnie tego zawodnika. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem janikowian 2:1.

Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby, ludzie uprawiający sporty, na świeżym powietrzu i tekst „Pu Snerga GRUPA OR”

ZAWISZA BYDGOSZCZ - UNIA JANIKOWO 1:2 (1:0)

33' 1:0 - Korneliusz Sochań (Zawisza Bydgoszcz)
51' 1:1 - Przemysław Kędziora (Gracjan Goździk)
68' 1:2 - Gracjan Goździk (Przemysław Kędziora)

Skład Unii: 33. Gracjan Fabiszewski - 21. Dominik Kowalski, 19. Patryk Urbański, 2. Jakub Losik, 18. Adrian Beta (89' 24. Łukasz Zagdański) - 8. Mariusz Kryszak (79' 23. Ernest Hulisz), 15. Adam Kujawski - 30. Denzel Gomez, 10. Gracjan Goździk, 17. Damian Zagórski (59' 16. Mateusz Roszak) - 7. Przemysław Kędziora