Podsumowanie zmagań akademii

Wystartowały rozgrywki ligowe
Po zakończonej przerwie zimowej rozpoczęły się zmagania ligowe również w drużynach młodzieżowych. Swoje pierwsze mecze o stawkę rozegrały drużyny żaka, młodzika, trampkarza oraz juniora młodszego. Jak poradziły sobie te zespoły? O tym w poniższym artykule.

Drużyna żaka rozegrała zaległy mecz ligowy z Zootechnikiem Kołuda Wielka. Poniżej wyniki tych zmagań.
Unia Janikowo - Zootechnik Kołuda Wielka 11:1
Bramki: Igor Chochliński x6, Miłosz Lewandowski x2, Kacper Klimczak x2, Olivier Kopaczewski

Młodzicy zainaugurowali występy w III lidze młodzika i pokonali przyjezdny zespół Znicza Rojewo 3:0.

Unia Janikowo - Znicz Rojewo 3:0 (1:0)

Skład: Andrzejewski - Wołodko J. Karbownik, Łączny, Lewandowski - Zieliński, Kowalski, Nowakowski - Losik

Rezerwowi: Stochliński, Dopierała, Tylus, Giża, Znajdek, Piórek, Wołodko Z. Młodziński

Bramki: Ksawier Dopierała, Filip Losik, Mateusz Lewandowski

Inauguracja w Janikowie bardzo na plus. Pełna kontrola meczu, świetnie rozegrane zawody w wykonaniu moich zawodników, gra piłką i tworzenie wielu sytuacji bramkowych było tym czego oczekiwałem od drużyny i założenia zostały wykonane w 100%. Brawo drużyna! - powiedział zadowolony trener tej drużyny Mateusz Włoch.

Rozgrywki II ligi wojewódzkiej zainaugurowali natomiast trampkarze. Na własnym boisku wysoko pokonali zespół Wisły Nowe 7:0.

Unia Janikowo - Wisła Nowe 7:0 (5:0)
Bramki: Winkler x2, Furman x2, Lewicki, Kaczmarek, Szczutkowski
Skład Unii: Kwiatkowski - Gremplewski (70’ Czerwiński), Jaszcz (65’ Łętowski), Kaczmarek, Racław - Szarzyński, Wienconek (55’ Pawlak) - Szczutkowski, Winkler, Furman (55’ Biłoszewski) - Lewicki (70’ Przygocki)

Juniorzy młodsi swój pierwszy ligowy mecz w 2021 roku rozegrali przeciwko swojej imienniczce z Gniewkowa. Na wyjeździe podopieczni trenera Patryka Marjańskiego odnieśli bezbramkowy remis.

Unia Gniewkowo - Unia Janikowo 0:0

Skład Unii: Bielawski, Sebastian Andrzejewski, Wojciechowski Marcin, Aleks Lament, Jan Szczutkowski, Michał Strzyżewski, Sebastian Graczyk, Kacper Wachowiak (65'KrzysztofCichocki), Patryk Nowicki(46' Igor Giża), Jakub Kania (55'Krystian Kowalski), Michał Wojciechowski.

Mecz inauguracyjny zdecydowanie nie należał do tych najładniejszych. Dużo fauli, żółtych kartek po obu stronach i mało składnych akcji. Punkt na boisku rywala jednak zawsze trzeba szanować - podsumował trener Patryk Marjański.