Podsumowanie zmagań akademii

Jak grały drużyny młodzieżowe?
W ostatni weekend swoje mecze rozgrywały drużyny młodzieżowe Unii. Juniorzy młodsi ulegli Fali Świekatowo, trampkarze zremisowali z Gryfem Sicienko, młodzicy rozgromili Pogoń Mogilno, a skrzaty udali się na turniej do Żnina. Podsumowanie wszystkich tych spotkań w poniższym artykule.

Unia Janikowo - UKS 6 Inowrocław 0:2

Gratulacje dla chłopaków za zaangażowanie i walkę na boisku. Zaznaczyć należy, że dla niektórych z nich był to pierwszy turniej. Podziękowania dla Marcina Czajkowskiego za zorganizowanie transportu, którym mogliśmy szczęśliwie dotrzeć na turniej - mówi trener Paweł Płotalski.

Druga kolejka ligi młodzika dla zespołu Unii okazała się bardzo udana. Zawodnicy Dumy Kujaw rozgromili w derbowym spotkaniu Pogoń Mogilno aż 11:0. Szczegóły tego spotkania poniżej.
Pogoń Mogilno - KS Unia Janikowo 0:11 (0:4)
Bramki: Lewandowski x5, Nowakowski x2, Losik x2, Piórek x1, Wołodko J. x1
Skład: Andrzejewski - Karbownik, Łączny, Dopierała, Wołodko J. - Lewandowski, Kowalski, Zieliński - Losik
Rezerwowi : Stochliński, Tylus, Nowakowski, Młodziński, Borkowski, Znajdek, Piórek, Giża, Wołodko Zuzia

60. minut pełnej kontroli moich zawodników, mobilność, konsekwencja, pewność siebie i przyjemność z gry w piłkę dziś miały największe znaczenie, to co chcę zaszczepić moim zawodnikom czyli radość z gry w piłkę miały swoje odzwierciedlenie na boisku. Wynik meczu dla mnie nie ma najmniejszego znaczenia, na tym etapie szkolenia najważniejsza jest gra, w tym kierunku idziemy i po to trenujemy 4 razy w tygodniu, by mecz sprawiał przyjemność, a nie był kolejnym stresem w i tak trudnych czasach - powiedział trener Mateusz Włoch.

Trampkarze w drugiej kolejce zremisowali z Gryfem Sicienko 2:2.
Unia Janikowo - Gryf Sicienko 2:2 (1:2)
Bramki: Winkler, Szarzyński
Skład: Springer - Gremplewski, Jaszcz, Kaczmarek, Racław - Szarzyński, Wienconek - Przygocki (52’ Czerwiński), Winkler, Pawlak (62’ Kwiatkowski) - Lewicki

Wielkie brawa dla drużyny za walkę o każdą piłkę do ostatnich minut spotkania. Zabrakło naprawdę niewiele, aby zakończyć mecz z kompletem punktów. Jednak jeden punkt również cieszy, ponieważ musieliśmy sobie radzić bez kilku ważnych zawodników - podsumował trener Mateusz Bernaś.

Juniorzy młodsi niestety musieli uznać wyższość rywala, przegrywając z Falą Świekatowo 1:2.
Unia Janikowo - Fala Świekatowo 1:2 (1:1)
Skład: Bielawski, Andrzejewski (Giża65'), Wojciechowski Marcin, Nowak, Szczutkowski, Strzyżewski, Graczyk (46' Kowalski), Wachowiak, Nowicki, Cichocki, Michał Wojciechowski (70' Kania)

Mecz, który zaczęliśmy obiecująco jednak to goście zdobyli bramkę po naszym błędzie i to wybiło nas z rytmu, pomimo tego wyrównaliśmy do przerwy. W drugiej połowie w grze brakowało pomysłu i celnych podań, a mimo wszystko stworzyliśmy kilka naprawdę znakomitych sytuacji. Niestety to przeciwnik był dziś zabójczo skuteczny i trzeba mu pogratulować. Nam pozostaje następnych 12 kolejek, by pokazać się z jak najlepszej strony i grać o zwycięstwo w każdym spotkaniu niezależnie z kim przyjdzie nam grać - mówi trener Patryk Marjański