Kluczevia Stargard - Unia 1:2

Zwycięska passa trwa

Wczoraj zawodnicy Unii odnieśli siódme zwycięstwo z rzędu (piąte w lidze). Janikowianie pokonali w Stargardzie tamtejszą Kluczevię 2:1. Bramki dla podopiecznych trenera Piotra Klepczarka zdobyli Gracjan Goździk oraz Mariusz Kryszak. Dla gospodarzy trafienie zanotował Michał Magnuski. Po wczorajszym meczu Unia Janikowo plasuje się na szóstym miejscu w tabeli z dorobkiem dwudziestu dwóch punktów.

Jako ciekawostkę podamy, że w sezonie 2019/20, kiedy to Unia miała miano beniaminka rozgrywek III ligi po trzynastu kolejkach również zajmowała szóste miejsce. "Unici" mieli na swoim koncie wówczas dwadzieścia jeden punktów.

Unia w roli beniaminka w sezonie 2019/20 po 13. kolejkach:
6 miejsce - 21 punktów - 6 zwycięstw, 3 remisy, 4 porażki

Unia w sezonie 2021/22 po 13. kolejkach:
6 miejsce - 22 punkty - 7 zwycięstw, 1 remis, 5 porażek

Bramki we wczorajszym meczu padały tylko w pierwszej jego odsłonie. Pierwsza z nich padła już w piątej minucie, kiedy to po kontrataku piłkę do Gracjana Goździka podał Przemysław Kędziora. Gracjan dobrze wykorzystał to zagranie i swój sześćdziesiąty ligowy mecz w barwach Unii uczcił bramką. W dalszej części meczu swoje okazje mieli zarówno goście, jak i gospodarze. Te dały rezultaty jednym i drugim. Najpierw w dwudziestej trzeciej minucie piłkę do bramki Unii posłał jeden z zawodników Kluczevii - Michał Magnuski, a trzy minuty później piłkę na około dwudziesty metr otrzymał od Gracjana Goździka Mariusz Kryszak, a ten strzałem z dystansu pokonał bramkarza rywali. Więcej bramek w tym spotkaniu nie zobaczyliśmy, a sam mecz był dość wyrównany.

Swój sześćdziesiąty ligowy mecz w biało-niebieskich barwach bramką i asystą uczcił Gracjan Goździk. Po raz czterdziesty zagrał Patryk Urbański, a po raz setny na ławce w roli trenera bramkarzy zasiadł Robert Tomaszewski.

KLUCZEVIA STARGARD - UNIA JANIKOWO 1:2
5' 0:1 - Gracjan Goździk (Przemysław Kędziora)
23' 1:1 - Michał Magnuski (Kluczevia Stargard)
26' 1:2 - Mariusz Kryszak (Gracjan Goździk)

Skład Unii: 33. Gracjan Fabiszewski - 21. Dominik Kowalski, 19. Patryk Urbański, 14. Maciej Mysiak, 18. Adrian Beta - 8. Mariusz Kryszak, 4. Eryk Krysztopowicz - 30. Denzel Gomez (77' 15. Adam Kujawski), 10. Gracjan Goździk, 17. Damian Zagórski (60' 13. Dawid Zaborowski) - 7. Przemysław Kędziora (85' 2. Jakub Losik)

Rezerwowi, którzy nie zagrali: 1. Dawid Sztekler, 23. Ernest Hulisz