Jędrzej Kujawa zawodnikiem Unii

Przedstawienie Jędrzeja Kujawy

Pod koniec listopada ogłoszony został pierwszy zimowy transfer Unii Janikowo. Do drużyny prowadzonej przez Piotra Klepczarka dołączył 23-letni Jędrzej Kujawa, który w ostatnim czasie reprezentował barwy Polonii Środa Wielkopolska. Jędrzeja jeszcze raz witamy w Unii i życzymy wielu sukcesów w biało-niebieskich barwach.

Jędrzej Kujawa to doświadczony już na trzecioligowych boiskach pomocnik, który występuje na tym etapie rozgrywek nieprzerwalnie od sezonu 2014/15. Zawodnik ten urodził się 15 maja 1998 roku w Poznaniu. Swoje piłkarskie kroki rozpoczął w młodzieżowych drużynach Polonii Środa Wielkopolska. W sezonie 2013/14 przeniesiony został do drugiej drużyny tego klubu. W niej spędził jeden sezon, po czym przydzielono go do pierwszego zespołu Polonii, w którym występował w rundzie jesiennej 2015/16. Rundę wiosenną tego sezonu spędził natomiast w wówczas trzecioligowej Warcie Poznań. Później Jędrzej udał do Szczecina, aby tam tam reprezentować barwy Pogoni. W pierwszej drużynie nie zadebiutował, ale rozegrał czterdzieści sześć spotkań w drugiej drużynie oraz cztery razy pojawił się na boiskach Centralnej Ligi Juniorów. Po dwuletnim pobycie w województwie zachodniopomorskim powrócił do wielkopolski, aby znów reprezentować barwy średzkiej Polonii. Od sezonu 2018/19 Jędrzej w tej drużynie rozegrał w sumie osiemdziesiąt trzy razy. Na listę strzelców przez ten czas wpisał się piętnastokrotnie.