Trzy nowe twarze w Unii

Trzech zawodników zasiliło kadrę Unii

Oprócz Jędrzeja Kujawy i Mateusza Ławniczaka, o których już informowaliśmy nasz klub wzmocniło kolejnych trzech zawodników. Mowa tutaj o Damianie Ciechanowskim, Sebastianie Ginterze i Aleksandrze Kowalskim. Wszystkich nowych zawodników serdecznie witamy w Dumie Kujaw i życzymy wielu sukcesów w biało-niebieskich barwach. Informacje o zawodnikach znajdują się w dalszej części artykułu.

Przedstawienie nowych twarzy zaczniemy od Damiana Ciechanowskiego (na zdjęciu po lewej stronie). Zawodnik ten urodził się 3 kwietnia 1996 roku w Bydgoszczy. Występuje na pozycji obrońcy. Swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w juniorskich zespołach Zawiszy Bydgoszcz, którego Damian jest wychowankiem. W młodzieżowych zespołach Zawiszy występował do rundy wiosennej sezonu 2011/12. Później oddelegowany został do drugiej drużyny bydgoskiego zespołu. W niej spędził tylko pół sezonu, po czym włączony został do pierwszego zespołu. W nim spędził w sumie trzy i pół sezonu. W niebiesko-czarnych barwach obrońca ten rozegrał szesnaście meczów na poziomie I ligi, osiem meczów na poziomie Ekstraklasy i wystąpił w sześciu spotkaniach pucharowych. Po pobycie w Bydgoszczy Damian przeniósł się do innego miasta w województwie kujawsko-pomorskim, a dokładniej do Grudziądza, gdzie bronił barw tamtejszej Olimpii. W klubie tym spędził pięć i pół sezonu rozgrywając przez ten czas dziewięćdziesiąt cztery mecze na poziomie I ligi, sześćdziesiąt dwa mecze w II lidze oraz siedem spotkań pucharowych. Następnym klubem Damiana Ciechanowskiego był pierwszoligowy Stomil Olsztyn, w którym występował w rundzie jesiennej obecnego sezonu. Przez ten czas rozegrał dziesięć spotkań w pierwszej lidze oraz jeden mecz pucharowy. W sumie Damian Ciechanowski wystąpił w ośmiu spotkaniach na poziomie Ekstraklasy, stu dwudziestu spotkaniach w pierwszej lidze i sześćdziesięciu dwóch meczach w drugiej lidze. Te liczby mogą robić wrażenie. Kontrakt z tym zawodnikiem obowiązywać będzie do 30 czerwca 2023 roku.

Drugim zawodnikiem, którego pragniemy państwu przedstawić jest Sebastian Ginter (na zdjęciu w środku), który na świat przyszedł 30 maja 1996 roku. Zawodnik ten może występować na pozycji pomocnika lub napastnika i przez wielu kibiców III ligi gr. 2 uznawany jest za niemały talent. Sebastian w swojej karierze głównie reprezentował kluby z Koszalina. Swoją przygodę z piłką rozpoczął w Bałtyku, później przeniósł się do Gwardii, by później znów znaleźć się w kadrze Bałtyku. W międzyczasie Sebastian występował jeszcze w AP Pogoń Szczecin (juniorzy) oraz Rasel Dygowo. Ostatni czas Sebastian spędził jednak w koszalińskim Bałtyku. W poprzednim sezonie zawodnik ten na listę strzelców wpisał się siedmiokrotnie. W obecnym sezonie na dzień dzisiejszy (tj. tylko rundę jesienną sezonu 2021/22) nowy nabytek Unii już ma na swoim koncie tyle samo bramek co w poprzedniej całej kampanii. Sebastian związał się z naszym klubem kontraktem, który obowiązywać będzie do 24 czerwca 2024 roku.

Dumę Kujaw zasilił też urodzony 1 lipca 1998 roku w Namysłowie Aleksander Kowalski (na zdjęciu po prawej stronie). Zawodnik ten występuje na pozycji obrońcy, a swoje początki z piłką odnotował w Stali Brzeg. Później przeniósł się do Opola, gdzie reprezentował tamtejszą Odrę. Aleksander w Odrze zagrał w dwudziestu trzech meczach w pierwszej lidze i dwudziestu siedmiu spotkaniach w II lidze. Później obrońca przeniósł się do Stomilu Olsztyn, w którym zagrał w sześciu spotkaniach na drugim poziomie rozgrywkowym w Polsce. Następnymi przystankami w karierze tego obrońcy były zespoły, które występują w tej samej lidze co nasz zespół. Mowa tutaj o Kotwicy Kołobrzeg i Elanie Toruń. W pierwszym z tych zespołów zagrał piętnaście meczów w III lidze, natomiast w Elanie (w której był ważną postacią defensywy) na ligowym boisku pojawił się trzydzieści sześć razy. Aleksander podpisał kontrakt z naszym zespołem, który ważny będzie do 30 czerwca 2023 roku.

Zdjęcia: Unia Janikowo