Unia Swarzędz - Unia 1:1

Z Unią ponownie remis

W rozegranym dziś spotkaniu 33. kolejki III ligi gr. 2 zawodnicy Unii Janikowo zremisowali ze swoją imienniczką ze Swarzędza 1:1. Podopieczni trenera Artura Polehojko zmuszeni byli kończyć ten mecz w 9., albowiem czerwoną kartkę jeszcze w pierwszej połowie ujrzał Gracjan Fabiszewski, a w konsekwencji dwóch żółtych kartoników boisko opuścić musiał też Dominik Kowalski. Wynik w 80. minucie otworzył jeden z zawodników gospodarzy - Marek Nyćkowiak. Dokładnie 5. minut później bramkę wyrównującą zdobył Gracjan Goździk. Po dzisiejszym meczu nasza drużyna w dalszym ciągu zajmuje 11. miejsce w tabeli i ma na swoim koncie 50 punktów.

Po 29. minutach gry czerwoną kartkę za faul przed polem karnym zobaczył bramkarz janikowskiej drużyny - Gracjan Fabiszewski. Ta kartka zmusiła naszego szkoleniowca do przymusowej korekty w składzie, w efekcie której, boisko opuścił Eryk Marszał, a między słupkami pojawił się Konrad Syldatk. Pierwsza odsłona meczu zakończyła się bezbramkowym remisem, a pierwsze trafienie w dzisiejszym meczu zdobył w 80. minucie Marek Nyćkowiak, który wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Radość drużyny ze Swarzędza nie trwała jednak długo, ponieważ dokładnie 5 minut później wyrównującą bramkę zdobył Gracjan Goździk, który po podaniu Dawida Radomskiego znakomicie minął obrońców rywali i oddał strzał, który pokonał bramkarza naszej imienniczki. Bramka ta zapewniła naszej drużynie cenny punkt w walce o pozostanie w III lidze. Warto zaznaczyć, że w 89. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył także Dominik Kowalski.

UNIA SWARZĘDZ - UNIA JANIKOWO 1:1 (0:0)

80' 1:0 - Marek Nyćkowiak (Unia Swarzędz)
85' 1:1 - Gracjan Goździk (Dawid Radomski)

Skład Unii: 33. Gracjan Fabiszewski - 17. Dominik Kowalski, 19. Patryk Urbański, 14. Maciej Mysiak, 6. Filip Hartwich - 8. Mateusz Ławniczak, 16. Maciej Stefanowicz (57' 15. Dawid Radomski) - 7. Przemysław Kędziora (87' 23. Ernest Hulisz), 20. Gracjan Goździk, 22. Eryk Marszał (29' 1. Konrad Syldatk) - 9. Adam Konieczny (71' 13. Miłosz Dziurzyński)

Kartki:
- 29' Gracjan Fabiszewski (czerwona kartka)
- 70' Przemysław Kędziora (żółta kartka)
- 76' Dominik Kowalski (żółta kartka)
- 89' Dominik Kowalski (druga zółta kartka i w konsekwencji czerwona)
- 90' Ernest Hulisz (żółta kartka)