Ciech Soda Polska nadal sponsorem Unii Janikowo

Ciech Soda Polska nadal gra z Unią!

Zarząd Klubu Sportowego Unia Janikowo ma zaszczyt poinformować, że Ciech Soda Polska w dalszym ciągu będzie sponsorem naszego klubu. Mało tego, w czerwcu 2021 roku odbędzie się ogólnopolski turniej orlików, który Unia Janikowo zorganizuje wspólnie z Ciech Soda Polska.

CIECH Soda Polska powstał w 1879 roku i obecnie jest jednym z największych i najważniejszych przedsiębiorstw w województwie kujawsko-pomorskim zatrudniającym ponad 1000 pracowników. Spółka bezpośrednio wpływa na kondycję ponad 60 różnych firm lokalnych, przez co ma kluczowe znaczenie dla lokalnej gospodarki. Aktualnie CIECH Soda Polska jest jedynym w Polsce, a drugim w Europie, producentem sody kalcynowanej ciężkiej i lekkiej. Produkuje także sól warzoną mokrą i suchą. Na rodzinnym rynku firma jest największym wytwórcą tego asortymentu i właścicielem znanej marki konsumenckiej: Sól Kujawska. W portfolio spółki znajdują się także inne wyroby chemiczne – soda oczyszczona, chlorek wapnia, hopkalit, mieszanki solne, peklosól oraz tabletki solne.

Grafika: Ciech Soda Polska