Patryk Aleksandrowicz dyrektorem sportowym Unii Janikowo

Nowy dyrektor sportowy Unii Janikowo

Informujemy, iż dyrektorem sportowym Unii Janikowo został Patryk Aleksandrowicz. Patryka serdecznie witamy w Dumie Kujaw i życzymy satysfakcji z pełnionej funkcji oraz wielu sukcesów!

Patryk Aleksandrowicz urodził się 5 czerwca 1983 roku. Jako piłkarz występował na pozycji pomocnika. W sezonie 2003/04 był zawodnikiem Polonii Warszawa. Rundę jesienną sezonu 2004/05 spędził w Zniczu Pruszków po czym wyjechał do Grecji. Tam reprezentował takie zespoły jak GS Markó Markópoulo, AE Giánnena, AO Kavála, AO Thrassývoulos Fylís, GS Dóxa Drámas. Po pobycie w tych klubach powrócił do Polski, gdzie podczas rundy jesiennej sezonu 2011/12 był zawodnikiem drugoligowej wówczas drużyny Wigier Suwałki. Później ponownie zdecydował się na wyjazd do Grecji, gdzie grał w takich zespołach jak AO Iraklís Psachnón, AO Ethnikós Gazórou, AE Lárissas, Panegiálios GS czy PMAS Agrotikós Astéras Evósmou. W swojej karierze Patryk Aleksandrowicz rozegrał w sumie ponad 200 spotkań w greckich zespołach strzelając w nich blisko 50 bramek. Od rundy wiosennej sezonu 2015/16 do rundy jesiennej sezonu 2018/19 reprezentował barwy toruńskiej Elany. W żółto-niebieskich trykotach zagrał w 70. spotkaniach zdobywając przez ten czas 22. bramki. Rundę wiosenną sezonu 2018/19 spędził w Sparcie Brodnica.