Notecianka Pakość - Unia 0:1

Derby znów dla Unii!

Dobra passa Unii Janikowo trwa w najlepsze. Odkąd trenerem zespołu został Piotr Klepczarek Unia rozegrała w sumie siedem spotkań z czego przegrała tylko jeden. Ostatni, pucharowy mecz z Notecianką również zakończył się zwycięstwem janikowian. Jedyną bramkę w całym spotkaniu zdobył Damian Zagórski. Dzięki wczorajszemu zwycięstwu Unia zapewniła sobie udział w rozgrywkach pucharowych, które odbywać się będą na wiosnę.

Pełne dziewięćdziesiąt minut w meczu z Notecianką zagrał drugi trener Unii Janikowo - Paweł Mądrzejewski.

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, ludzie stoją i trawa

Mecz w Pakości podobnie jak ten z Pogonią II Szczecin zaczął się dość dynamicznie. Już w pierwszej minucie Unię na prowadzenie wyprowadzić mógł Przemysław Kędziora. Zawodnik ten otrzymał dobre podanie z lewego skrzydła od Dawida Zaborowskiego i oddał strzał, po którym piłka trafiła w słupek bramki strzeżonej przez bramkarza Notecianki. W pierwszej połowie pomimo dobrych okazji nie zobaczyliśmy żadnych bramek, ale za to wspomniani Przemysław Kędziora oraz Dawid Zaborowski ujrzeli po żółtej kartce. Po zmianie stron i kilku korektach w składzie zespołu Unii derby trwały dalej. Z ciekawszych sytuacji w drugiej połowie można wymienić strzał Ernesta Hulisza, który trafił tylko w boczną siatkę bramki rywali. Miało to miejsce w pięćdziesiątej czwartej minucie. Piętnaście minut później po raz pierwszy piłka wylądowała w siatce. Do bramki trafił Denzel Gomez, jednak okazało się, że zawodnik ten był na spalonym i trafienie to nie zostało uznane. W siedemdziesiątej czwartej minucie dwie doskonałe okazje znów mieli janikowianie. Sędzia podyktował rzut rożny dla naszego zespołu. Po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry najwyżej wyskoczył Jakub Losik. Zawodnik ten uderzył piłkę głową, jednak futbolówka odbiła się najpierw od zawodnika gospodarzy, a później od poprzeczki i znów mieliśmy rzut rożny. Tym razem po dośrodkowaniu piłkę uderzył Gracjan Goździk. Niestety ponownie trafiła ona w poprzeczkę. Starania naszego zespołu dały efekty dopiero w osiemdziesiątej drugiej minucie po składnej i ładnej akcji zawodników Unii. Piłkę na skrzydło otrzymał Adam Kujawski, zwodem minął jednego z rywali i dośrodkował w pole karne. Piłka spadła tuż pod nogi Damiana Zagórskiego, a ten dokonał tylko formalności i zdobył jedyną bramkę w całym meczu. Znakomitą okazję do podwyższenia prowadzenia miał Mariusz Kryszak. Zawodnik ten podszedł do wykonania rzutu karnego, ale jego strzał powędrował nad poprzeczką bramki Notecianki. Dobrą okazję do wyrównania chwilę przed końcem meczu miała natomiast Notecianka. Po wielkim zamieszaniu w polu karnym Unii zawodnicy gospodarzy oddali dwa strzały z dość bliskiej odległości. Oba te uderzenia zablokowali zawodnicy "Dumy Kujaw" i ostatecznie zażegnali zagrożenie wybijając daleko piłkę. Zespół z Pakości mecz kończył w osłabieniu. Po drugiej żółtej kartce boisko opuścić musiał jeden z zawodników tej drużyny.

Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby, ludzie uprawiający sporty, ludzie stoją i na świeżym powietrzu

NOTECIANKA PAKOŚĆ - UNIA JANIKOWO 0:1 (0:0)

82' 0:1 - Damian Zagórski (Adam Kujawski)

Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby, ludzie uprawiający sporty, ludzie stoją i trawa