Zapowiedź: Kluczevia Stargard - Unia

Po piąte ligowe zwycięstwo z rzędu!

Jutro, tj. 16 października 2021 roku zawodnicy Unii będą mieć okazję na piąte ligowe zwycięstwo z rzędu (siódme wliczając rozgrywki pucharowe). "Unici" udadzą się w podróż do Stargardu, gdzie zmierzą się z jednym z beniaminków obecnego sezonu III ligi - Kluczevią. Spotkanie to odbędzie się na stadionie Kluczevii, a jego początek zaplanowano na godzinę 14:00. Będzie to pierwsza rywalizacja tych zespołów w historii.

Kluczevia Stargard do III ligi awansowała z IV ligi zachodniopomorskiej. Aktualny beniaminek w zeszłym sezonie w czterdziestu meczach zdobył aż dziewięćdziesiąt jeden punktów. Zwyciężył dwadzieścia osiem razy, siedem razy zremisował i doznał pięciu porażek. Nad drugą Vinetą Wolin zespół ze Stargardu miał aż dwanaście oczek przewagi. Dziś niestety wygląda to znacznie gorzej. W III lidze Kluczevia do tej pory zdobyła tylko trzy punkty i z tym dorobkiem zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Najbliższy rywal Unii nie wygrał dotąd żadnego spotkania, zanotował trzy remisy i dziewięć porażek. "Kluczevianie" zdobyli pięć bramek (najmniej w lidze), a stracili ich dwadzieścia dziewięć. Najlepszymi strzelcami tej ekipy są Jakub Kuzio oraz Michał Magnuski. Zdobyli oni po dwie bramki.

Jutrzejszy mecz może okazać się wyjątkowy dla kliku zawodników Unii. Na sześćdziesiąty ligowy mecz w barwach naszej drużyny czeka Gracjan Goździk. Kapitan biało-niebieskich - Patryk Urbański będzie mieć natomiast okazję do czterdziestego ligowego meczu w "Dumie Kujaw". Ponadto po raz dziesiąty wystąpić będą mieli okazję Raul Aleman oraz Eryk Marszał. W roli trenera bramkarzy biało-niebieskich po raz setny na ławce zasiądzie Robert Tomaszewski.

Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby, ludzie stoją i na świeżym powietrzu

Warto też zaznaczyć, że karę czterech żółtych kartek odpokutował Mariusz Kryszak i zawodnik ten będzie już do dyspozycji trenera Piotra Klepczarka.

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i na świeżym powietrzu

Tak jak informowaliśmy wcześniej jutrzejsza rywalizacja będzie pierwszą w historii pomiędzy Unią a Kluczevią.

Zdjęcia: Mateusz Biernacki