Zapowiedź: Unia - Błękitni Stargard

Wygrać z sąsiadem w tabeli

Po meczu z Kluczevią Stargard przyszedł czas na czternastą już kolejkę III ligi gr. 2., a w niej pojedynek z innym zespołem ze Stargardu - Błękitnymi. Mecz ten odbędzie się dziś, tj. 23 października 2021 roku o godzinie 14:30, a nie jak wcześniej informowano o 14:00. Widowisko będzie miało miejsce na Stadionie Miejskim im. Bolesława Ciesielskiego w Janikowie. Do każdego kupionego biletu, kibice dostaną pewną niespodziankę, dlatego serdecznie zapraszamy.

Przypomnijmy, że Błękitni Stargard to jeden ze spadkowiczów ubiegłego sezonu. "Kolejarze" w poprzedniej kampanii II ligi zajęli osiemnaste, czyli przedostatnie miejsce w tabeli i musieli pogodzić się ze spadkiem. Wówczas Błękitni w trzydziestu sześciu meczach zdobyli trzydzieści sześć punktów. Wygrali osiem razy, dwunastokrotnie zremisowali i doznali aż szesnastu porażek. Dziś drużyna ze Stargardu Szczecińskiego jest jednym z sąsiadów Unii w ligowej tabeli. Błękitno-biali zajmują siódmą lokatę z dorobkiem dwudziestu jeden punktów. Złożyło się na to sześć zwycięstw, trzy remisy i cztery porażki. Piętnaście bramek zdobytych i czternaście straconych - tak prezentuje się stosunek bramkowy tej drużyny przed dzisiejszym meczem. Największą ilością bramek w tym zespole mogą pochwalić się Adrian Kwiatkowski oraz Damian Niedojad, którzy na swoim koncie mają po pięć bramek.

Warto zaznaczyć, że do niedawna szkoleniowcem Błękitnych był Adam Topolski, który funkcję trenera piastował też w Unii. Z naszą drużyną związany był od 14 kwietnia do 26 listopada 2017 roku. Pod jego wodzą janikowianie wygrali dziesięć ligowych meczów, osiem zremisowali i doznali dziesięciu porażek. Ponadto w rozgrywkach pucharowych K-PZPN doszli do półfinału. Trener ten z Błękitnymi pożegnał się 30 czerwca bieżącego roku.

Na jubileuszowy - dziesiąty mecz w dalszym ciągu czekają Eryk Marszał, Mariusz Kryszak oraz Raul Aleman. Ostatniego z wymienionych nie zobaczymy dziś na boisku z powodu urazu..

W kadrze na jutrzejszy mecz zabraknie też Dominika Kowalskiego. Zawodnik ten w bieżącym sezonie uzbierał już cztery żółte kartki i zobowiązany jest do przymusowej przerwy. Na boisku nie zobaczymy również Łukasza Zagdańskiego, który podobnie jak Raul musi leczyć kontuzję.

Do osiemnastki meczowej wraca już natomiast Mateusz Roszak, który nie zdołał jeszcze zadebiutować w oficjalnym meczu Unii. Zawodnik ten nabawił się urazu w jednym ze sparingów, przed aktualnym sezonem.

Zdjęcie: Mateusz Biernacki